Çocuklu Tatil Otelleri

Maldivler bembeyaz kumsalları, turkuaz renkteki suları ve sıcakkanlı Maldiv sakinleriyle aileniz ile keyifli bir tatil geçirmeniz için tasarlanmış adeta dünya üzerinde bir cennettir. Yıllar içerisinde Maldivlerin sadece balayı çiftleri için ya da romantik kaçışlar için bir tatil seçeneği olduğu yanılgısı ortaya çıkmıştır. Ancak Maldivler çocuklarınız ile aile tatilinizi geçirebileceğiniz en uygun destinasyonların başında yer almaktadır. Siz yılın yorgunluğunu atarken çocuklarınızda denizin, güneşin ve tatilin tadını çıkarabilir. 

Maldivlerde ki deniz yaşamını dalış yapmadan da tecrübe edebilirsiniz. Özellikle çocuklarınız daha dalış için çok küçüklerse onlarla birlikte bu güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz. Eğer ki sizinde aile tatili kavramınız Kristal berraklığında ki sularda yüzmek ve bembeyaz kumsalların tadını çıkarmaktan geçiyorsa burası tam size ve ailenize göre. Siz size ait özel plajınızda pikniğinizin tadını çıkarırken çocuklarınızda kumsalda oynayabilir, sığ sularda yüzebilir ya da otelinizin size sunduğu çocuk klubünde yeni arkadaşlıklar kurabilirler. Okulların tatil olduğu yaz döneminin Maldivler’in düşük sezonuna denk gelmesi ile bütçenize çok uygun bir tatil planlayabilirsiniz. Yaz dönemi Maldivler’de kampanyaların en çok düzenlendiği dönemdir. Birçok tatil köyünün sunduğu “her şey dâhil” sistemiyle çocuklu bir tatil çok daha kolay olacaktır. Unutmayın ki Maldivler’in düşük sezonu Mayıs ayı başlayıp Eylül sonuna dek sürer. . Kalacağınız oteli bütçeniz dâhilinde belirlemenizde yardımcı olmamız için bizimle bağlantı kurunuz. Maldivler’de çocuklarınızla birlikte bir tatil yaşarken Maldivler’in rüya gibi romantizminden de mahrum kalmamış olacaksınız.

Oteller adanın sakin atmosferini bozmamak ve misafirlerinin rahatını, dinginliğini koruyabilmek için çocuk kulüplerini adanın ayrı bir tarafında bulundurmaktadırlar.
Birkaç yıl öncesine kadar çocuk kulüpleri sadece 5  yıldızlı otellerde bulunurken, artık 4 yıldızlı otellerde de bu hizmetten faydalanmak mümkün oluyor. Çocuk kulüpleri aktiviteleri arasında, yemek yapmak, çocuklarınızın yaratıcılığını geliştirecek şekilde  kum ve Hindistan cevizi gibi yerel malzemelerle obje yapımı, Maldiv kültürüne ait şarkılar ve danslar gibi faaliyetlerin yanı sıra oyunlar, kumdan kale yapımı, kitap okuma, playstation oynamak gibi çocuklarınızın tüm günlerini doldurabilecekleri faaliyetler mevcuttur.  Çocuk kulüpleri akşam en geç 22.00 ‘a kadar açıktır.
 • Anantara (Dhigu): Antata tatil köyleri zincirinin bir parçası olan Dhigu, küçük misafirlerini sürpriz bir hediye paketi ile karşılar. Bu paket içinde onlar için diş fırçasından, yapboz oyunlarına kadar birçok küçük sürpriz vardır. Restoranlarda çocuk menusu bulunur, Kids Club çocuk evinin yanında arzu ederseniz aksamları “babysitter” hizmeti verilmektedir.   
 • Atmosphere Kanifushi Maldives: 4 ile 11 yaş arasına hizmet veren kreş aynı zamanda 12-16 yaş arasına özel aktivitelerde sunmaktadır. Çocuklarınıza her şey dâhil bir tatil sunmak istiyorsanız doğru tercihtesiniz. Çocuklarınız deniz yaşamını keşfederken yağmurlu günlerin keyfini wii ve playstation oynayarak, sinema salonlarında film izleyerek çıkarabilirler. Bu süre içerisinde onları sınırsız yiyecek – içecek servisi ve çikolata partileri de beklemekte.
 • Bandos: Tatil merkezinin içinde kreş vardır. Gün boyu servis vermektedir. Aksamları ise “babysitter” servisi vardır. Odalar aileler için düzenlenmiştir. Yaşı büyük olan çocuklar için birçok aktivite bulunmaktadır.   
 • Centara Grand: Ailecek kullanıma en uygun villalar bu tatil merkezinde bulunmaktadır. Ayrıca çocukların Su Üstü Villalarda kalmalarına her hangi bir belge imzalamadan izin verilen Maldivler’de ki tek tatil merkezidir.   
 • Cheval Blanc Randheli: 3 yaş üstü ve 12 yaş altı ziyaretçiler için hizmet veren çocuk klübünde 2 yaş altı ziyaretçiler için bir aile üyesi ya da bebek bakıcısı zorunludur. Çocuklarınız ala cart menüden ya da çocuk menüsünden istedikleri her şeyi sipariş edebilirler. Ayrıca yemeği eğlenceye dönüştürmek için eğlenceli servis altlıkları, mama önlükleri ve onlara özel çatal-bıçak takımı sunulmaktadır. Bu eğlenceli yemekten sonra klüpte düzenlenen mini olimpiyatlara katılabilir el becerilerini geliştirebilirler.
 • Conrad Maldives Rangali Island: Bu tatil merkezi içinde bedava kullanabileceğiniz Kid’s Club barındırmaktadır. Bu kulup sabah 8.30’da açılıp aksam 19.00’da kapanır. Yaş olarak 3’den 12 yaşına kadar tüm çocukları misafir eder. 5 yaş itibari ile dalış okulunda çocuklara da eğitim verilmektedir. Restoranlarda mama sandalyesi, çocuk menusu  bulunmaktadır.   
 • Lux: Evdeki rutininden ve konforundan ödün vermek istemeyenler için bu tatil merkezi çok uygundur. Birçok çocuk kulubunu içinde barındıran bu tatil köyü çocuklara özel sinema odasına, oyun bölümüne, bilgisayar odasına ve öğlen uykusu ihtiyacı olanlar için dinlenme odasına sahiptir. Ayrıca Playstation, pin-pon gibi aktiviteler de vardır.   
 • Constance Halaveli Çocuk Klübü:  4 – 11 yaş grubu çocukların kabul edildiği klüpte, çocuklarınız yoga ile tanışabilir, yeteneklerini sergileyebilirler. Tesis sizler için bebek bakım servisi de sunmaktadır.
 • Filitheyo: 10 adet Aile Villası bulunmaktadır. Seyahat yatağı da talep edebilirsiniz. Çok gölgelikli kumsalı ve havuzu çocuklar için çok uygundur.   
 • Club Faru (Filhalhohi): Huhule’ye sadece 7 dakika mesafede olması sebebi ile birçok aile tarafından tercih edilir. Havuzu çocuklara uygundur ve gölgelikli bir kumsalı vardır.   
 • Four Seasons Kuda Huraa: Bu tatil merkezinde çocuklar çok sıcak karşılanırlar. Restoranlarda çocuk menusu vardır ve 4 yaş altı çocuklar bedava yerler. Çocuk kulübu bulunmaktadır. En güzeli kumsalda çocuklara uygun hazırlanmış şezlonglardır. Belli bir yaş üstü çocuklar sörf dersi alabilirler.   
 • Kanuhura: Özel eğitimli babysitterlar çalışmaktadır. Harika bir çocuk kulübü vardır. 4 yaş üstü ve 11 yaş altı çocukları kabul eder. İki katlı villalarda iki oda seçenekleri vardır.   
 • Kurumba: 4 yaş üstü 12 yaş altı için sabah 9’dan aksam 18.00’e kadar 7 gün hizmet veren çocuk kulubu vardır. 4 yaş altı için istediğini zaman tutabileceğiniz babysitter bulabilirsiniz. Birçok alanda çocuk arabanızı rahatlıkla sürebileceğiniz rampalar vardır. Tüm restoranlarda çocuk menusu bulabilirsiniz. Çocuklar için havuz ve oyun alanı bulunmaktadır.   
 • Meeru: Odalara ekstra yatak konulabilir. Çocuklu aileler ancak Bahçe veya Kumsal Villalarda kalabilirler. Babysitter servisi bulunmaktadır. Aynı zamanda çocuklar için dalma eğitimi de vardır.   
 • Niyama Maldives: İki yatak odalı villaları vardır. Dilediğinizde saatlik ücreti 15USD olmak üzere babysitter hizmetinden yararlanabilirsiniz. Golf, atış, beyzbal, playstation, Xbox, sinema, vb gibi çocuklar için birçok aktivite bulunmaktadır.   
 • One & Only Reethi Rah: 2 yaş üzeri çocukların Kabul edildiği çocuk kulubu vardır. Çocuklar için yapılmış özel şezlonglar ve çocuk havuzu çocukların çok hoşuna gidecektir. Önceden bilgi verdiğiniz takdirde bebeğiniz için gerekli olabilecek her şeyi çocuk bezinden pusete kadar tatil merkezinde bulabilirsiniz.   
 • The Beach House at Manafaru: Aklınıza gelebilecek her türlü aktivite çocuklar için de hazırlanmıştır. Golf, trambolin, voleybol, …vb Çocuklar için mini masaj hizmeti verilmektedir. Masaj sonrası çocuklara küçük çikolatalı kurabiyerler takdim edilmektedir.   Vilu Reef: 2 yaş altı için babysitter hizmeti bulunmaktadır. Çocuklara ait özel oyun alanı keyifli saatler için tasarlanmıştır. Hassas cilde sahip çocuklar için bir gölge alan vardır. Çocuklarınızı keyiflendirecek deniz içinde ve dışında birçok aktivite vardır.
Maldivler Turu ailece gidebileceğiniz diğer tatil merkezlerinin isimleri: Angsana Velavaru, Royal Island, Island Hideaway, Four Seasons Resort at Landaa Giraavaru, Coco Palm Bodu Hithi, Lily Beach Resort & Spa, Vivantaby Taj – Coral Reef, Hilton Iru Fushi  Beach & Spa Resort, Olhuveli Beach & Spa Resort and Holiday Inn Kandooma.   Aşağıdaki tatil merkezlerinde ise çocuklar için yaş sınırı bulunmaktadır ve çocuklar için yapılan her hangi bir aktivite yoktur. 

Komandoo: 18 yaş altı misafir kabul etmemektedir. 
Meeru: Ada’nın bazı yerlerine 18 yaş altı misafir kabul etmemektedir. 
Vilamendhoo: 18 yaş altı misafir kabul etmemektedir. 
Dhoni Island: 16 yaş altı misafir kabul etmemektedir. 
W Resort: 13 yaş altı misafir kabul etmemektedir. 
Centara Ras Fushi: 12 yaş altı misafir kabul etmemektedir. 
Banyan Tree Vabbinfaru: 12 yaş altı misafir kabul etmemektedir 
Baros: 8 yaş altı misafir kabul etmemektedir. 
Cocoa Island: Çocuk misafir kabul edilir fakat çocuklu aileler için önerilen bir tatil merkezi değildir.

Çocuklu Tatil Otelleri