İlk defa, 1960 yıllarında Kaliforniyalı üç gencin ( Hai Boys) Endonezya Bali’deki otellerini genişletip su üzerine yaptıkları “Su Üzeri Villa”  ile başlayan akım, dünyanın çeşitli tatil merkezlerine yayıldı. Maldivler dünyanın en geniş su üzeri villa portföyüne sahip bölgesidir. Su üzeri villaların iç dekorasyonu  ve kullanım olanaklarının ötesinde, konum olarak bulunduğu ‘’Lagün ‘’ çok önemlidir. Lagün kelime anlamı  ‘’deniz kulağı, deniz uzantısı, mercan gölü...vs’’ olarak geçer. Maldivler’de adaların etrafında ki derin denizden önceki sığ suya “Lagün” denir. Maldivler eşsiz güzellikte, çok geniş Lagünlere sahiptir. Su üzeri villanızın merdiveninden rahatlıkla bulunduğunuz adanın Lagününde denize girebilir, şnorkelle dalış yapabilirsiniz. Lagünler turkuaz rengindedir ve lagünde yüzmek akvaryumda yüzmekten farksızdır. Bununla beraber suda ayağınızı bastığınız yer bembeyaz kumla kaplıdır. Bazı adaların lagünlerinde mercanlar bulunur. Bu mercanlar su altı yaşamın akciğerleridir ve mercan bulunan lagünler su altı zenginliği dikkat çeker. Akvaryumlarda gördüğünüz renkli balıkları Su üzeri villanızdan seyredebilir ve hatta şnorkelle dalış yaparak bambaşka bir dünyanın keyfini çıkarabilirsiniz.
 
Bu muhteşem sularda yüzmek için, Maldivler turuBalayı ve Aile tatili amaçlı dünyanın her yerinden Maldivlere ziyaretçi gelir. 105 Maldiv otelinde yaklaşık 5000 civarında su üzeri villa bulunur.  
 
Maldiv Su Üzeri Villalar cok farklı fiyat kategorileriyle karşımıza çıkar.
 

En iyi Ekonomik Maldivler Su üzeri Villaları Bulunan Oteller :

En iyi Orta klas Maldivler Su üzeri Villaları Bulunan Oteller:

 

En iyi Lüks Maldivler Su üzeri Villaları Bulunan Oteller :

 

En iyi Ultra Lüks Maldivler Su üzeri Villaları Bulunan Oteller:

 

Aileler için En iyi Maldivler Su üzeri Villaları Bulunan Oteller ;

 
Maldivler turunuzda su üzeri villa seçerken dikkat edilmesi gereken bir çok husus vardır. Villanızın gündoğumu veya günbatımı yönüne bakması, havuzlu veya jakuzili Villa olması, iç tasarımı...gibi bir çok detay Maldivler tatilinizin keyifli geçmesine sebep olacaktır. Maldivler’de geçireceğiniz balayını veya romantik kaçışınızı veya eğlenceli aile tatilinizi kusursuz ve hayalinizdeki gibi organize etmek için Maldiveclub.com ekibi şevkle çalışmaktadır. Maldivler su üzeri tatil paketinize çok ugun fiyatlarla evlilik seremonisi ekleyebilir bu sayede isterseniz ıssız bir adada veya kaldığınız adanın kumsalında evlilik yemininizi tazeleyebilirsiniz.