Bir çok aile Maldivler tatiline çocuklarıyla gitmek isterler fakat Maldivler’in doğru seçim olmadığını düşünerek vazgeçerler. Oysa Maldivler romantik bir ada olmasıyla beraber Maldivler’de “doğru” seçilmiş bir tatil merkezine gittiğiniz zaman harika bir aile tatili yaşayabilirsiniz ve istediğiniz hiç bir aktiviteden kaçınmanıza gerek kalmaz. Maldivler bembeyaz kumsalları, gölgelikli lagünleri ve rengarenk balıklarıyla çocuklarınız için unutamayacakları bir tatil yöresidir.

Çocuklu aileler çocuk kulübü olan tesisleri tercih etmelidirler. Çocuk kulübünde çocuklarınız hem keyifli vakit geçirecekler hem de çeşitli aktiviteler ve öğretici oyunlar ile diğer misafirlerin çocuklarıyla paylaşımda ulunacaklardır. Tabii ki bu aradaki çocuksuz geçen zamanda eşlerde birbirleriyle keyifli vakit geçirebilir ya da aktivitelere katılabilirler. Aile tatili için de çok popüler olan Maldiv adaları genç misafirlere hem doğa ile alakalı birçok tecrübe kazanmalarını sağlar hem de Maldiv otellerinin düzenlediği özel ekolojik programlar ile aldıkları eğitim sayesinde hayatları boyu unutamayacakları güzel anılarla Maldivler’den ayrılırlar.

 
Okulların tatil olduğu yaz döneminin Maldivler’in düşük sezonuna denk gelmesi ile bütçenize çok uygun bir tatil planlayabilirsiniz. Yaz dönemi Maldivler’de kampanyaların en çok düzenlendiği dönemdir. Bir çok tatil köyünün sunduğu “her şey dahil” sistemiyle çocuklu bir tatil çok daha kolay olacaktır. Unutmayın ki Maldivler’in düşük sezonu Mayıs ayı başlayıp Eylül sonuna dek sürer. Hava normalden biraz daha bulutlu olup, kısa yağmurlar alır. Hava sıcaklığının 28 – 30 derecelerde olacağı düşünülürse bu yağmurlar ferahlamak açısından çok keyifli olacaktır.  
Maldivler’de bir kaç tatil merkezi hariç bir çok tatil merkezi çocukları kabul etmektedir. Maldivler’de sıklıkla yeni açılan tatil merkezleri olmakla beraber, aşağıda şu an aktif olan ve ailecek güzel bir tatil geçirebileceğiniz tatil merkezlerinin listesini bulabilirsiniz.
 
Anantara (Dhigu): Antata tatil köyleri zincirinin bir parçası olan Dhigu, küçük misafirlerini sürpriz bir hediye paketi ile karşılar. Bu paket içinde onlar için diş fırçasından, yap boz oyunlarına kadar bir çok küçük sürpriz vardır.Restoranlarda çocuk menusu bulunur, Kids Club çocuk evinin yanında arzu ederseniz aksamları “babysitter” hizmeti verilmektedir.
 
Bandos: Tatil merkezinin içinde kreş vardır. Gün boyu servis vermektedir.Aksamları ise “babysitter” servisi vardır. Odalar aileler için düzenlenmiştir. Yaşı büyük olan çocuklar için bir çok aktivite bulunmaktadır.
 
Centara Grand: Ailecek kullanıma en uygun villalar bu tatil merkezinde bulunmaktadır. Ayrıca çocukların Su Üstü Villalarda kalmalarına her hangi bir belge imzalamadan izin verilen Maldivler’de ki tek tatil merkezidir.
 
Constance Halaveli: Girişlerinde basamak bulunan iki katlı villaların olduğu bir tatil merkezidir. Çocuklar için gün boyu eğlenebilecekleri Kid’s Club vardır. Ayrıca dalma merkezinde çocuklara uygun mini paletler ve maskelerde bulunabilir.
 
Conrad Maldives Rangali Island: Bu tatil merkezi içinde bedava kullanabileceğiniz Kid’s Club barındırmaktadır. Bu kulup sabah 8:30’da açılıp aksam 19:00’da kapanır. Yaş olarak 3’den 12 yaşına kadar tüm çocukları misafir eder. 5 yaş itibari ile dalış okulunda çocuklara da eğitim verilmektedir. Restoranlarda mama sandalyesi, çocuk menusu  bulunmaktadır.
 
Lux: Evdeki rutininden ve konforundan ödün vermek istemeyenler için bu tatil merkezi çok uygundur. Bir çok çocuk kulubunu içinde barındıran bu tatil köyü çocuklara özel sinema odasına, oyun bölümüne, bilgisayar odasına ve öglen uykusu ihtiyacı olanlar için dinlenme odasıa sahiptir. Ayrıca Playstation, pin-pon gibi aktiviteler de vardır.
 
Filitheyo: 10 adet Aile Villası bulunmaktadır. Seyahat yatağı da talep edebilirsiniz. Çok gölgelikli kumsalı ve havuzu çocuklar için çok uygundur.
 
Club Faru (Filhalhohi): Huhule’ye sadece 7 dakika mesafede olması sebebi ile bir çok aile tarafından tercih edilir. Havuzu çocuklara uygundur ve gölgelikli bir kumsalı vardır.
 
Four Seasons Kuda Huraa: Bu tatil merkezinde çocuklar çok sıcak karşılanırlar. Restoranlarda çocuk menusu vardır ve 4 yaş altı çocuklar bedava yerler. Çocuk kulübu bulunmaktadır. En güzeli kumsalda çocuklara uygun hazırlanmış şezlonglardır. Belli bir yaş üstü çocuklar sörf dersi alabilirler.
 
Kanuhura: Özel eğitimli babysitterlar çalışmaktadır. Harika bir çocuk kulübü vardır. 4 yaş üstü ve 11 yaş altı çocukları kabul eder. İki katlı villalarda iki oda seçenekleri vardır.
 
Kurumba: 4 yaş üstü 12 yaş altı için sabah 9’dan aksam 18:00’e kadar 7 gün hizmet veren çocuk kulubu vardır. 4 yaş altı için istediğini zaman tutabileceğiniz babysitter bulabilirsiniz. Bir çok alanda çocuk arabanızı rahatıkla sürebileceğiniz rampalar vardır. Tüm restoranlarda çocuk menusu bulabilirsiniz. Çocuklar için havuz ve oyun alanı bulunmaktadır.
 
Meeru: Odalara ekstra yatak konulabilir. Çocuklu aileler ancak Bahçe veya Kumsal Villalarda kalabilirler. Babysitter servisi bulunmaktadır. Aynı zamanda çocuklar için dalma eğitimi de vardır.
 
Niyama Maldives: İki yatak odalı villaları vardır. Dilediğinizde saatlik ücreti 15USD olmak üzere babysitter hizmetinden yararlanabilirsiniz. Golf, atış, beyzbal, playstation, Xbox, sinema,…vb gibi çocuklar için bir çok aktivite bulunmaktadır.
 
One & Only Reethi Rah: 2 yaş üzeri çocukların Kabul edildiği çocuk kulubu vardır. Çocuklar için yapılmış özel şezlonglar ve çocuk havuzu çocukların çok hoşuna gidecektir. Önceden bilgi verdiğiniz takdirde bebeğiniz için gerekli olabilecek her şeyi çocuk bezinden pusete kadar tatil merkezinde bulabilirsiniz.
 
The Beach House at Manafaru: Aklınıza gelebilecek her türlü aktivite çocuklar için de hazırlanmıştır. Golf, trambolin, voleybol, …vb Çocuklar için mini masaj hizmeti verilmektedir. Masaj sonrası çocuklara küçük çikolatalı kurabiyerler takdim edilmektedir.
 
Vilu Reef: 2 yaş altı için babysitter hizmeti bulunmaktadır. Çocuklara ait özel oyun alanı keyifli saatler için tasarlanmıştır. Hassas cilde sahip çocuklar için bir gölge alan vardır. Çocuklarınızı keyiflendirecek deniz içinde ve dışında bir çok aktivite vardır.
 
Maldivler Turu ailece gidebileceğiniz diğer tatil merkezlerinin isimleri: Angsana Velavaru, Royal Island, Island Hideaway, Four Seasons Resort at Landaa Giraavaru, Coco Palm Bodu Hithi, Lily Beach Resort & Spa, Vivantaby Taj – Coral Reef, Hilton Iru Fushi  Beach & Spa Resort, Olhuveli Beach & Spa Resort and Holiday Inn Kandooma.
 
Aşağıdaki tatil merkezlerinde ise çocuklar için yaş sınırı bulunmaktadır ve çocuklar için yapılan her hangi bir aktivite yoktur.
 
Komandoo: 18 yaş altı misafir kabul etmemektedir.
 
Meeru: Ada’nın bazı yerlerine 18 yaş altı misafir kabul etmemektedir.
 
Vilamendhoo: 18 yaş altı misafir kabul etmemektedir.
 
Dhoni Island: 16 yaş altı misafir kabul etmemektedir.
 
W Resort: 13 yaş altı misafir kabul etmemektedir.
 
Centara Ras Fushi: 12 yaş altı misafir kabul etmemektedir.
 
Banyan Tree Vabbinfaru: 12 yaş altı misafir kabul etmemektedir
 
Baros: 8 yaş altı misafir kabul etmemektedir.
 
Cocoa Island: Çocuk misafir kabul edilir fakat çocuklu aileler için önerilen bir tatil merkezi değildir.